Վահե Էնֆիաջյանը հանդիպել է Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հետ
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Վահե Էնֆիաջյանը «Իզմիրլյան» բժշկական կենտրոնի գործադիր տնօրեն Արմեն Չարչյանի ուղեկցությամբ հյուրընկալվել է Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում եւ հանդիպել Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հետ:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձել են հասարակության եւ երկրի առջեւ ծառացած մի շարք խնդիրների: Վահե Էնֆիաջյանը, բարձրաձայնելով ժողովրդի ցանկությունը, հանդես է եկել եկեղեցիներում մատուցվող սգո արարողությունները դադարեցնելու առաջարկով, ինչը Վեհափառի կողմից հավանության է արժանացել: Վեհափառն ընդգծել է խնդրի առկայությունը` նշելով, որ հետեւողական կլինի դրա լուծման հարցում:
Հանդիպման ավարտին Վահե Էնֆիաջյանը եւ Արմեն Չարչյանը ստացել են Վեհափառի հայրապետական օրհնությունը:
Նշենք, որ Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հետ բարեկամական հանդիպումներն արդեն երկար տարիներ ավանդույթ են դարձել. դրանք իրենց տեսանելի արդյունքն են ունենում երկկողմանի առաջարկներում ու դրանցից բխող աշխատանքներում:

В.Энфиаджян встретился с Его Святейшеством Католикосом Всех Армян Гарегином Вторым
Вице-спикер НС В.Энфиаджян в сопровождении исполнительного директора медицинского центра “Измирлян” А.Чарчяна встретился в Первопрестольном Св.Эчмиадзине с Его Святейшеством Католикосом Всех Армян Гарегином Вторым.
В ходе встречи собеседники обратились к ряду вставших перед обществом и страной проблем. В.Энфиаджян, выражая пожелания народа, выступил с предложением прекратить проводимые в церквах траурные церемонии, что было с одобрением воспринято Католикосом.   Его Святейшество подчеркнул наличие проблемы, отметив, что будет последователен в решении данного вопроса.
В завершение встречи В.Энфиаджян и А.Чарчян удостоились патриаршего благословения Его Святейшества.
Встречи с Его Святейшеством Католикосом Всех Армян Гарегином Вторым уже долгие годы стали традицией – их результаты очевидны при встречных предложениях и в исходящих из них работах.